Ефіопія Сідамо Gr. 1
Natural Aroresa
Виробник: Тип Мілл
Рік врожаю: 2014/15
Оцінка: 1 клас
Висота зростання: 1600 метрів над рівнем моря
«Ефіопія Сідамо»– один з найніжніших сортів арабіки, який вирощується в Ефіопії, де зародилась сама культура вирощування кави. Вчені вважають, що слово «кава» походить від «Каффа» — місцевість у Ефіопії, де вперше була знайдена ця рослина. Сьогодні Ефіопія – один з провідних виробників кави. Це єдина країна-виробник, де зберіглась традиційна кавова церемонія – унікальний і складний ритуал, запрошення на який вважається знаком високої поваги і дружби для гостя.
Ефіопська кава має свій особливий характер. Завдяки збереженню вікової традиції вирощування і обробки кави, «Ефіопія Сідамо» по праву належить до дорогих елітних сортів. Її вражаюча особливість – наявність неповторного аромату бергамоту і свіжих фруктів. Післясмак має легкий солодкий карамельний аромат, який ще довго не зникає, залишаючи чистий присмак. Сильне враження можна отримати не тільки від гарячої, але й від холодної кави, в якій присутня фруктова гра цитрусових, ванілі і чорного шоколаду.
Ця кава належить до м’яких сортів, має тривалий післясмак. Аромат тонкий, яскраво виражений, з фруктовим відтінком. Характеризується делікатною кислинкою і легкою гірчинкою, богатством солодких відтінків і дуже низькою солоністю. В ароматі кави експерти виділяють ноти бергамоту, абрикосові та чорничні тони, а також відтінки ванілі і какао.